zulova kamenna pracovna doska

5 DÔVODOV PREČO UMELÝ KAMEŇ

5 dôvodov prečo umelý kameň HANEX

Či už žula alebo mramor, dosky z prírodného kameňa sú obľúbenou voľbou medzi ľuďmi. Ale rovnako ako my milujeme jeho estetiku, prírodný kameň nie je najlacnejší. Aby toho nebolo málo, príroda sa nezaujíma o naše potreby v kuchyni. Preto potrebujú impregnáciu povrchu.

zulova kamenna pracovna doska

Čo je umelý kameň?

Namiesto toho, aby sme strávili polovicu našich životov snahou o správne udržiavanie povrchu prírodného kameňa, existuje jednoduchšia alternatíva – umelý kameň. Odolný kompozitný materiál vyrobený predovšetkým z polymérov (najobľúbenejšie sú akryláty a polyestery), umelé kamene sú tou najlepšou vecou, ktorú nájdete pre dokonalú konštrukciu. Samozrejme s ohľadom na kuchyňu.

Aj keď sa zvyčajne používa ako doska, umelé kamene sú veľmi univerzálne a používajú sa pre široké spektrum aplikácií. Na pridanie farieb a prvkov dizajnu sa používajú bauxit, minerály a farbivá. Umelý kameň je takmer nemožné odlíšiť od prírodného kameňa, ktorý má napodobniť.

Táto všestrannosť vydláždila cestu pre rastúcu popularitu, pričom jej vývoj viedli vysoko rafinované výrobky, ako je DuPont Corian.

POTREBY UMELÉHO KAMEŇA – JEDNODUCHÁ STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA.

Pracovná doska z umelého kameňa je v porovnaní s prírodným kameňom prakticky bezstarostná. Aj keď to má určite svoje nevýhody, pult z umelého kameňa je dobrou voľbou pre každého, kto hľadá niečo dostupnejšie, spoľahlivejšie a čo je dôležitejšie, ľahko sa udržiava.

Tu je päť dôvodov, ktoré robia z umelého kameňa ľahko použiteľnú voľbu pre rušných majiteľov domov.

VĎAČNOSŤ.

Nepórovitý a nepriepustný pre tekutiny zistíte, že takmer nikdy nebudete musieť zohnúť chrbát, aby ste sa pokúsili odstrániť škvrny z dosiek na umelom kameni. Dokonca aj tí opatrní jednotlivci niekedy vylejú alebo urobia niečo chaotické, takže je dobré, že doska je takmer nepriepustná na zafarbenie. Hej, vieme, aké to je, keď sa zničí drahá doska v hodnote tisíc eur len kvôli jednému zmeškaniu opätovnej impregnácie – s umelým kameňom, sa to nestane.

Nepriepustnosť pracovnej dosky na vode na umelom kameni tiež znamená, že sú ideálne pre umývadlá a kúpeľne. Len nezabudnite utrieť vodu z povrchu, lebo by to mohlo zanechať nevzhľadné stopy po vode!

NEBUDE POTREBA ŠPECIÁLNEJ ÚDRŽBY.

Nemáte čas na pravidelnú údržbu? Pretože umelý kameň nie je pórovitý, môžete tento krok úplne vynechať. Toto je výhoda pre každého, kto sa nechce zaoberať problémom, ktorý musí pravidelne impregnovať povrch, či už ide o prírodný kameň alebo drevo. Výnimkou sú polyesterové pevné povrchy, ktoré je potrebné z času na čas vyleštiť, aby sa zachoval lesk.

JEDNODUCHÉ OPRAVY.

Ak dôjde k poškriabaniu, odreniu alebo prepadnutiu umelého kameňa, možno ho v porovnaní s tvrdším povrchom, ako je napríklad žula, ľahko opraviť. Je totiž vyrobený z homogénneho materiálu, čo znamená, že jeho brúsenie nezanechá pod ním žiadne nevzhľadné nezrovnalosti.

To tiež znamená, že ak je potrebné vymeniť značnú časť pultu, môže sa poškodená časť rýchlo vystrihnúť a potom nechať znovu namontovať nový kus bez zanechania viditeľných spojov. Toto nie je možné s prírodným kameňom, kde je každý kus jedinečný, a preto sú vždy trochu iné.

ODOLNOSŤ.

Aj keď sú nože a iné ostré predmety ľahko rezané alebo poškriabané, umelý kameň je menej krehký ako prírodný kameň. V rovnakej hrúbke umožňuje jeho vysoká ohybová pevnosť materiálu absorbovať nárazy a to bez poškodenia v porovnaní s tvrdými kameňmi, ako je žula. Je príjemné vedieť, že ho náhodou neroztrhnete ani neodštiepite, ak naň položíte niečo ťažké alebo sa rozhodnete naň postaviť.

Vyhnite sa silným chemickým čističom.

Vyhnite sa silným čistiacim prostriedkom, ako sú bielidlá, riedidlá alebo acetón. Namiesto toho používajte čistiace prostriedky na báze amoniaku alebo mydlo a vodu. Silné čistiace prostriedky majú nepríjemný zvyk zanechávať na umelom kameni označené alebo sfarbené miesto. Ak sa ktorýkoľvek z týchto čistiacich prostriedkov dostane do kontaktu, je najlepšie ho rýchlo umyť mydlom a spláchnuť vodou.

Čističe skla sú založené na amoniaku a sú na trhu hojné; väčšina obchodov ich má. Ocot sa môže použiť na rozpustenie vápenatých usadenín (biela vápenatá soľ).

Ak neviete vyriešiť problém, zavolajte nám a my vám poradíme.


napíšte nám

No Comments

Post a Comment