Čo je žula?

Žula je prírodný kameň známy svojou tvrdosťou a odolnosťou, ktoré mu dávajú extrémne dlhú dobou životnosti. Žula Vám do kuchyne prinesie prírodnú krásu a vynikajúce funkčné vlastnosti, ktoré oceníte pri varení. Už nemusíte používať podložku na spracovanie mäsa, alebo hľadať miesto kam položiť horúci hrniec, dokonca aj poriadok nebude problém.

Okrem vynikajúcich fyzických vlastností však príroda žule dopriala aj v oblasti vzhľadu a vytvorila tak esteticky vkusný materiál v enormnom množstve rôznych farieb a vzorov. Jedná sa tak vo výsledku o univerzálny a praktický materiál vhodný pre akékoľvek interiérové či exteriérové prvky z kameňa.

 

Vlastnosti a využitie žuly.

 

Odolnosť voči vysokým teplotám do 250 °C (horúcim hrncom) a agresívnym látkam (víno, olej, čaj, káva, …) robí zo žuly ideálnu voľbu pre vaše kamenné pracovné dosky do kuchýň a jedální alebo barové pulty. Vysoká odolnosť voči UV žiareniu umožňuje využitie pre fasádne obklady, exteriérové parapety či dlažby. K dosiahnutiu najvyššej možnej životnosti kameňa aplikujeme naviac na všetky naše výrobky zo žuly impregnáciou, ktorá im poskytuje skutočne 100% možnú ochranu.

 

 

Žula je charakteristická týmito vlastosťami:

 

  • Odolná voči tvorbe škvŕn
  • Odolná voči mechanickému poškodeniu
  • Odolná voči vysokým teplotám
  • Odolná voči agresívnym látkam
  • Ľahká údržba
  • Vhodná pre exteriéry

Ak sa chcete dozvedieť viac kliknite na tlačidlo nižšie a kontaktujte nás.

Napíšte nám

Galéria vzoriek žuly