Žula

Žula a jej výber pre nové kuchynské pracovné dosky alebo nahradenie existujúcich dosiek sa môže prejaviť zastrašovaním z dôvodu viacerých súvisiacich úvah. Aby sme vám pomohli s procesom, pripravili sme stručný prehľad niektorých základných informácií.

Čo je to žula?

 Je to typ horniny, ktorá sa vytvorila pred miliónmi rokov, vytvrdením z roztavenej trosky. Skladá sa predovšetkým z nerastov kremeňa a živec. Toto je geologická definícia; v komerčnom použití termín žula odkazuje na širšiu kolekciu kameňov. Každý kameň, ktorý má spoločné kľúčové vlastnosti (ako pevnosť a trvanlivosť) s žulou, sa môže nazývať žula, i keď geologické meno má iné.

Odkiaľ pochádza?

Pochádza z mnohých miest vrátane Talianska, Indie a Brazílie. To je vyťažené zo zeme v veľkých blokoch, ktoré sú potom nakrájané na dosky, aby sa dosky. Niektoré druhy sú k dispozícii len z konkrétnych miest a náklady na dopravu z tohto miesta budú závisieť od konečnej ceny vašich dosiek.

Aké sú vlastnosti žuly?

Žula je jedným z najznámejších materiálov a je vysokoodolná voči poškriabaniu. Neovplyvní ju kyselina citrónová, víno, čaj, káva ani iné bežné zdroje škvŕn a poškodenie iných materiálov. Je obľúbená najmä pre kuchynské pracovné dosky, pretože je mimoriadne odolná voči žiareniu, takže je ideálnou voľbou pre celý sortiment alebo varnú dosku. Rovnako ako ušetrenie ťažkostí pri hľadaní podložiek pokaždé, keď chcete odložiť horúcu panvicu. Je tiež ideálna v kuchyni alebo kúpeľni pre jej odolnosť proti baktériám – hoci nič nie je úplne nepriepustné pre rast baktérií, žula je tak ľahko čistiteľná, že to, kde rastú baktérie, môže byť jednoducho zničené. Celkovo je žula veľkou investíciou do každého domu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o možnostiach žulových dosiek, zavolajte nám.

Galéria vzoriek žuly