Mramor a Travertín.

Mramor a Travertín sú prírodné materiály, ktoré vďaka nezameniteľnej „žilnatej“ textúre a nápadným farebným vzorom vynikajú svojim vzhľadom. Výnimočne sa však nachádzajú i v takmer jednoliatych bielych či čiernych variantoch.

Travertín má oproti mramoru naviac pórovitý, až mierne dierovaný povrch, ktorý dodá vašim interiérom jedinečný vzhľad s prírodným nádychom. Používa sa predovšetkým v interiéroch a to na podlahy, obklady stien, krbov, …

Pre použitie na kamenné kuchynské pracovné dosky však tento materiál nie je príliš vhodný. Nakoľko nie je odolný voči pôsobeniu kyselín nachádzajúcich sa v niektorých potravinách. Taktiež nie je dostatočne odolný voči poškriabaniu a inému mechanickému poškodeniu.

Dierované povrchy môžeme naviac na Vaše prianie vyplniť farebným či priehľadným polyesterovým lepidlom, čím unikátna textúra vášho kameňa ešte viac vynikne.

 

Vlastnosti a využitie materiálu.

 

  • Oba materiály odolajú teplotám do 150 °C
  • Dosahujú tvrdosť prekonávajúcu drevo či plast.
  • Oproti žule, umelému kameňu alebo keramike sú však niektoré druhy viac náchylné na kontakt s kyslými a agresívnymi látkami využívanými v domácnostiach (prírodné a umelé kyseliny, bielidlá, …).

Tieto slabé stránky môžeme do istej miery eliminovať dodávanou impregnáciou, tá na povrchu mramorových a travertínových dosiek vytvorí ochrannú vrstvu.

Ak sa chcete dozvedieť viac kliknite na tlačidlo nižšie a kontaktujte nás.

Napíšte nám

Vzorkovník farieb marmoru

Optimized with PageSpeed Ninja