fbpx

Technistone alebo Hanex?

Hanex alebo Technistone – Ktorá voľba je lepšia?

Podľa nás…

Spoločné vlastnosti týchto dvoch materiálov:

Obidva ponúkajú širokú škálu farebných dekorov. Často s textúrou a pocitom prírodného kameňa. Po leštení majú krásny povrch leštenej plochy. Priaznivé pre životné prostredie – bez toxickej látky alebo žiarenia. Vhodné pre priami styk s potravinami. Oba materiály sú požiaru odolné.

Teraz sa pozrime na rozdiel:

1) Vyrobené z rôznych materiálov:

Hanex sa vyrába zmiešaním prírodného minerálneho prášku (bauxitu), akrylátu, epoxidu alebo polyesterovej živice a farbiacich pigmentov. Potom sa chemicky vytvrdzuje a zohrieva na listy.

Technistone je zmes cca 90% kremenného kameňa a 10% polyesterovej živice a ďalších aditív, ktoré sú vákuovo komprimované do formy dosiek za vákua.

2) Formovateľnosť

Hanex: takmer neobmedzený na flexibilitu dizajnu. Môže byť ohrievaný a ohýbaný do rôznych tvarov.

Technistone: kremeň je oveľa tvrdší materiál, ktorý spôsobuje, že kameň je pevnejší a kompaktnejší. Avšak nemôže byť tvarovaný do iných tvarov, ako je forma dosky.

3) Odolnosť voči poškriabaniu a škvrnám

Hanex je materiál s nízkym nárokom na údržbu, ale pomerne ľahko sa poškodí a zafarbí počas denného používania.

Technistone z kremenného kameňa má najvyššiu odolnosť voči poškriabaniu / škvrnám / nárazu v porovnaní so všetkými ostatnými materiálmi.

4) Opraviteľnosť

Hanex vo väčšine prípadov je možné rýchlo opraviť, brúsením a opätovným leštením, aby sa rozšírila jeho využiteľnosť.

Technistone nemožno opraviť ako Hanex po inštalácii kvôli svojej vysokej tvrdosti a leštenej povrchovej úprave. Zásah ručným náradím na plochu by zanechalo viditeľnú stopu.

5) Tepelná odolnosť

Hanex má nižšiu tepelnú odolnosť. Odporúčame, používať položku proti vysokej teplote, napr. horúci hrniec.

Technistone je pomerne odolný voči teplu a nie je ovplyvnený teplotou nižšou ako 130°C. Pre lepšie dlhodobé používanie sa však odporúča, aby sa horúce hrnce a panvice nikdy neumiestňovali priamo na povrch, ale na podložku.

6) Dostupnosť

Náklady na Technistone sú vo všeobecnosti vyššie ako Hanex, pretože jeho tuhosť spôsobuje, že jeho spracovanie je sopjené s náročnejšou prácou. Preto materiál Technistone najčastejšie používaný pre kuchynské pracovné dosky / kúpeľňové dosky / kuchynské zásteny atď., Kde pridaná hodnota spracovaním môže kompenzovať vyššiu cenu.

Získajte viac informácií o navrhovaných kamenných povrchoch.

napíšte nám

1 Comment
  • Jana Dzedzinová

    27. augusta 2022 at 6:30 Odpovedať

    Dobrý deň. Ako je možné, že mi na doske technistone ( poetic black) ostali biele kruhy, pravdepodobne po hrnci. Ako sa ich zbavým?

Post a Comment