Kamenné kuchynské dosky

Veľmi praktickým variantom použitia kameňa v interiéry sú kamenné pracovné dosky na kuchynské linky. Najmä dosky žulové, dosky technického kameňa alebo keramiky sú mnohonásobne odoľnejšie proti poškodeniu než všetky ostatné používané materiály. Navyše ich farebná stálosť a zachovanie lesku spôsobí dojem, že kuchyňa je novo namontovaná aj po niekoľkoročnom prevádzkovaní.

Nižšie sa pozrieme na rozdiel medzi žulovou doskou a doskou z technického kameňa.Technistone Calacatta Silva

Máme širokú škálu farebných možností pre kamenné kuchynské dosky.

*Toto je len malá ukážka, pre viac informácií nás kontaktujte, alebo pozriete sekciu materiály

Spojte sa s nami a začnite plánovať svoj projekt ešte dnes.

 


Chcem cenovú ponuku

 

Ako zistiť, ktorý materiál je pre vás vhodnejší pre kamenné kuchnské dosky?

Prinášame pár inormácií a začneme s technickým (tvrdeným) kameňom.

Quartzové dosky ponúkajú krásu, najvyššiu úroveň trvanlivosti a prispôsobenia pri výbere pracovných dosiek. Zároveň sú najjednoduchšie na údržbu a majú neuveriteľne širokú škálu farebných možností. Pracovné dosky z tvrdeného kameňa sa rýchlo stávajú preferovanou voľbou pre kuchynské pracovné dosky. Ak hľadáte najvyššiu úroveň odolnosti a štýlových možností vašej kuchyne, zistíte, že Quartz je pre vás dokonalým materiálom.Silestone Calacatta Gold

 

Vysoká životnosť a jednoduchá údržba.

Tvrdený kameň má typicky okolo 90% kremeňa a zvyšných 10% pozostáva z polyesterových živíc a pigmentov. Živice a pigmenty pomáhajú definovať farbu dosky a zvýšiť jej životnosť.

Kremeň je jedným z najtvrdších materiálov na Zemi. Výsledkom je doska, ktorá je odolná proti poškriabaniu a praskaniu.

Quartzové dosky sú neporézne, čo znamená, že nedovoľujú baktériám a škvrnám dostať sa dovnútra. To eliminuje potrebu opakovane impregnovať pracovnú dosku, na rozdiel od prírodného kameňa, ako je napr. žula. Všetko, čo potrebujete na údržbu svojej pracovnej dosky je jemný saponát a voda.

Nekonečné farby a vzory.

 Technický kameň rastie na popularite, pretože jeho schopnosť zostať konzistentný po celom povrchu. Poskytuje bohatší rozsah farieb v dôsledku extra kontroly, pri výrobe kameňa.

 Dôležité veci na zváženie

Kým kremenné dosky sú skvelé proti nárazu a škrabancom, predsa majú slabosť, pokiaľ ide o extrémne teplo. To môže spôsobiť prasklinu a ohroziť povrch pracovnej dosky, keď je vystavená teplotám výšším ako 120 C°. Takže treba dbať na formy tepelnej ochrany.

 

Žulové pracovné dosky

Prírodná krása žuly, to je skúška času. Žulové dosky môžu byť inštalované v interiéri aj exteriéri. Existujú rôzne bohaté odrody farieb, žilných vzorov a povrchových úprav. To vytvára nekonečné možnosti použitia.

Ako spoznať že Žula je pre vás tou správnou voľbou?

Žula je najznámejšia z materiálov na pracovných doskách a nie je to náhodou. Žulová doska je ideálna pre vás, ak sa snažíte dať vašej kuchyni alebo kúpeľni jedinečnú identitu a prijať povrch dosky, ktorý je 100% prírodný.

Tu sú niektoré z výhod žuly, ktoré vám pomôžu urobiť si výber.

Žula je 100% prírodná a žiadne dve žulové dosky nie sú rovnaké. Je tu takmer neobmedzený výber, čo znamená, že budeme mať dosku, ktorá dokonale oživí akékoľvek miesto vo vašej domácnosti.

 Je tak neuveriteľne majestátna, že vo Vašej domácnosti vytvorí krásny a prirodzený prvok. Ak budete chcieť kuchyňu, ale aj kúpeľňu, ktorá je 100% unikátna, potom žula je tá správna cesta.

 Teplo nebude problém.

Žula vám tiež dokonale zapadne, ak budete veľa variť a snívate o kuchyni, kde môžete použiť každý centimeter vášho pultu. Má veľmi vysokú odolnosť voči teplu, takže môžete byť v kľude, keď umiestnite horúcu panvicu na vašu dosku.

Žula je tiež neuveriteľne trvanlivá a odolná voči poškriabaniu. To vám umožní používať vašu dosku a bez obáv zo škrabancov.

kamenna kuchynska pracovna doska

Ako udržiavať žulové dosky?

Dôležité na zváženie!

Žula je porézna, čo znamená, že môže absorbovať oleje alebo kvapaliny, ak nie je riadne impregnovaná pri inštalácii a na ročnej báze. Údržba žulového povrchu je jednoduchá a naši pracovníci vás budú informovať o tom, ako správne udržiavať vašu novú kamennú dosku.

Pre inšpiráciu pár ukážok kamenných pracovných dosiek