„Umelý kameň“ Technistone alebo žula?

Existuje veľa faktorov, ktoré prichádzajú do úvahy pri rozhodovaní o tom, ktorý materiál je najlepší pre vašu kuchynskú pracovnú dosku. Nedávne štatistiky ukázali, že typickí majitelia domov zmenia svoje kuchynské dosky iba 1-2 krát počas svojho života. Rozhodnutie týkajúce sa nových kuchynských pracovných dosiek je teda dôležité. Voľba, ktorú robíte, bude mať dlhodobý vplyv vo vašej kuchyni po mnoho ďalších rokov.

My v Kamennej doske sme hrdí na to, že sme poskytovateľmi „umelého kameňa“ Technistone a žuly. Tu sú niektoré dôvody, prečo si myslíme, že Technistone a žuladokonalé materiály na inštaláciu krásnych, vysokokvalitných kuchynských pracovných dosiek.kamenna doska do kuchyne

Údržba kamennej dosky

Dosky z „umelého kameňa“ Technistone vyžadujú veľmi malú údržbu, čo z neho robí materiál ideálny na starostlivosť. Vyžaduje menej čistenia a všeobecne menej údržby v provnaní s inými materiálmi. Vaše kamenné kuchynské pracovné dosky budú vyzerať pekne a čisto pridaním malého množstva saponátu a teplej vody.

Životnosť kamennej dosky

Životnosť je dôležitá, pretože určite chcete, aby vaša nová kamenná pracovná doska bola odolná. Umelý kameň Technistone je z 91% prírodný kremeň. To znamená, že kremeň je silnejší a odolnejší ako iné výrobky.

Materiál Technistone je nepórovitý, odolný proti zafarbeniu a tiež certifikovaný spoločnosťou NSF International.

V prípade žuly je dôležité zabezpečiť, aby bol povrch udržiavaný a pravidelne impregnovaný. Žula by mohla absorbovať potraviny a kvapaliny, ako sú kyseliny a šťavy. Preto je vhodné pravidelne kontrolovať svoju pracovnú dosku s cieľom zabrániť vzniku potenciálneho zdravotného rizika. Väčšina odborníkov odporúča, aby boli žulové dosky každoročne impregnované. Dosky z materiálu Technistone nevyžadujú žiadnu impregnáciu.kamenna kuchynska doska

Cena kamennej dosky

Žulový materiál prichádza v mnohých kvalitatívnych stupňoch, čo výrazne ovplyvňuje konečnú cenu vašej dosky. V porovnaní s nákladmi na žulu, dosky Technistone sú zvyčajne v strednom cenovom rozpätí. Avšak pri zohľadnení všetkých ďalších výhod dosiek Technistone sa stáva jasnou víťazkou v celkovej hodnote.

Záverečné myšlienky

Na záver, dosky z „umelého kameňa“ Technistone a aj žulové materiály sú skvelou voľbou pre vašu novú kuchyňu alebo kúpeľňu. Oba tieto materiály sú odolné, silné, s ľahkou údržbou, ktorá vám vydrží celý život.

Kontaktujte nás a povieme viac o produktoch a materiáloch, ktoré ponúkame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *