fbpx

9 dôvodov prečo kuchynská doska z kameňa

Elegancia, ktorá je vyrytá do kameňa: 9 dôvodov, prečo si vybrať kuchynskú dosku z kameňa

Na prvom dojme naozaj záleží, najmä pokiaľ ide o najpoužívanejšiu miestnosť vo vašej domácnosti – v kuchyni. Čo vidia hostia pri návšteve vašej kuchyne? Kuchynská doska z kameňa je to čo ich určite očarí.

zulova kamenna pracovna doska

 

Ak uvažujete o rekonštrukcii vašej kuchyne, inštalácia kuchynskej dosky z kameňa je jeden dizajnový ťah, ktorý môže mať dramatický vplyv. Nie je potrebné obmedzovať sa v type kameňa do kuchyne. Taktiež dodáva dotyk elegancie v kúpeľniach a iných priestoroch vášho domova, kde potrebujete pevný pracovný povrch.

Sme nadšení, že sme dali dohromady 9 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať pre váš domov kamenné pracovné dosky.

Prírodný kameň pridáva hodnotu

Kamenné dosky nemusia zvýšiť predajnú cenu vášho domova, ale určite pridávajú hodnotu.

Keď ste pripravení predať svoj domov, žulové alebo quartzové dosky pridajú hodnotu do vášho domova. Nainštalujte ich a hneď bude váš dom priťahovať viac potenciálnych kupcov.

Hodnota žuly, kremeňa alebo iných typov prírodných kameňov neobmedzuje predajnú hodnotu. Ak nepremýšľate o predaji, ale jednoducho chcete atraktívny domov, môžete byť hrdí, pretože výber kameňa pridáva estetickú hodnotu.

Kameň je silný a odolný

Ak hľadáte trvanlivosť v kuchyniach či v iných oblastiach s vysokým použitím, nenájdete nič lepšie ako žulu či quartz.

Na stupnici odolnosti je ťažké nájsť trvanlivejšiu dosku ako žula. Žula je odolná voči poškrabaniu aj voči  horúcej panvici, pretože je odolná voči teplu.

Povedali sme, že je ťažké nájsť materiál pultu silnejší ako žula, ale nepovedali sme, že je to nemožné.

Kremeň je tvrdší ako žula, čo ho robí o niečo trvanlivejším. Quartzová doska vydrží búchanie ťažkým hrncom. Quartz tak isto bude ťažké poškriabať.

Čistenie je hračka

Rovnako ako máte radi svoju kuchyňu, určite dáte prednosť tomu, aby ste nestrácali čas upratovaním. kuchynské dosky z kameňa sú najlepším priateľom majiteľa kuchyne, pokiaľ ide o čistenie.

Chyťte mäkkú špongiu alebo kuchynskú handričku a jemné mydlo. To je všetko, čo potrebujete pre quartzové dosky.

Žulovú dosku vyčistíte rovnakou mäkkou špongiou a jemným mydlom alebo čistiacim prostriedkom pre domácnosť.

kamenna kuchynska doska

Rozdiel medzi žulou a quartzom?

Žula je porézna. Pretože je porézna, žula nie je prirodzene odolná voči škvrnám. S rutinou impregnáciou môže byť rovnako odolná voči olejom a kyselinám ako quartz.

Tip: Quartz nevyžaduje impregnáciu.

Nízka údržba Allure

Rovnako ako nechcete tráviť svoj voľný čas čistením dosky, tiež sa nechcete starať o ich udržiavanie.

Vzhľadom k tomu, quartz nepotrebuje opätovné uzavretie je to najjednoduchšie udržať a udržuje krásny vzhľad s minimálnym úsilím. Pretože žula vyžaduje raz za rok impregnáciu, nie je bezúdržbová, ale určite sa považuje za nenáročnú na údržbu.

Kuchynská doska z kameňa pre rodinu

Vzhľadom k tomu, že kuchyňa je srdcom domova, môžete mať deti, ktoré milujú byť s vami, keď si pripravujete jedlo. Alebo môžete mať starších členov rodiny, ktorí si stále vychutnávajú varenie, ale často zabúdajú a pokladajú horúcu panvicu na pult.

Žula znáša teplo. Kremeň môže byť poškodený. Oba sú pre rodiny s deťmi.

Quartz je o krok bližšie k rodine. Pretože je neporézny, neabsorbuje baktérie z potravín, tekutín,…. Quartz je prakticky bez baktérií .

To by malo byť atraktívnym rysom, či máte deti alebo nie. Je to obzvlášť príťažlivé, ak máte zvieratá (myslím napr. mačky), ktoré vyskakujú na dosky a chodia po nich. Povrch nepoškriabu a akékoľvek baktérie, ktoré zanechajú, sa dajú ľahko zotrieť.

Chcete aktuálny vzhľad

Cieľom prestavby kuchyne je vytvorenie aktuálného, ​​moderného vzhľadu.

Ak si vyberiete prírodný kameň pre svoju kuchynskú dosku, nemôžete nič pokaziť. Elegantné rovné čiary dodávajú kuchyni eleganciu. Dokonca aj keď nainštalujete kamennú dosku na existujúcu kuchyňu, budete mať svoj domov do 21. Storočia.

Ak chcete kameň, neznamená to, že ste uviazli v ultra modernom dizajnovom štýle. Stále si môžete vybrať tradičný, rustikálny alebo vintage štýl. Prírodný kameň sa modernizuje, ale je tiež univerzálny.

Unikátny vzhľad kameňa

Pri plánovaní vášho projektu prestavby hľadajte inšpiráciu z realityshow televíznych relácií alebo v novom domove vášho najlepšieho priateľa. A nakoniec si vytvorte svoj vlastný jedinečný vzhľad.

Kresba dosiek 100% prírodného kameňa, každý kus žuly má úplne unikátny vzhľad. Ťažko by ste našli dve identické dosky.

Kým quartz je v dôsledku výrobného procesu jednotnejší, stále môžete vytvoriť jedinečný vzhľad s výberom farieb a vzorov.

Napríklad, výrobcovia môžu urobiť, aby sa quartz podobal mramoru – ďalší prírodný kameň známy pre svoje výrazné žily. Mramor je jedným z najunikátnejších pultových materiálov.

Žula a quartz sa hodia na kreatívne použitie farby a textúry.

Prírodný kameň prichádza v mnohých farbách

Ak ste si mysleli, že prírodný kameň prichádza len v niekoľkých nudných farbách, budete nadšení, keď uvidíte stovky odtieňov a farieb k dispozícii v oboch. žuly aj quartzu.

Pre mnoho interiérových dizajnérov (to ste vy), obrovské množstvo farebných možností znamená, že kuchynska doska z kameňa sa stávajú ústredným bodom kuchyne.

Určite si môžete vybrať quartz alebo žulu vo viac monotónnych bielych, šedých alebo čiernych farbách. Mali by ste sa však radovať aj z toho, že pridaním pigmentov počas výroby prichádza quartz v oslnivom rozsahu farieb .

Žulu nájdete v odtieňoch bielej, čiernej, hnedej, béžovej, modrej a červenej. Bez ohľadu na to, aký dizajnový štýl si vyberiete, je tu kamenná doska, ktorá dopĺňa váš dekor.

Kuchynská doska z kameňa – Ďaľšie informácie

Zdieľame 9 dôvodov, prečo budete mať radi kamenné dosky. Teraz nám povedzte, inšpirovali sme vás?

Ktorý dôvod si vyberiete? Trvanlivosť, nízka údržba, všestrannosť alebo krása? Možno sa vám páči myšlienka pridanej hodnoty do vášho domova. Bez ohľadu na dôvod, neburobíte chybu s využitím kameňa do kuchyne.

Radi by sme vám pomohli dozvedieť sa viac o našom výbere žuly a quartzuKontaktujte nás ešte dnes, aby sme vám mohli pomôcť vybrať si novú kamennú pracovnú dosku.


Napíšte nám

No Comments

Post a Comment